Published On: 7 Shkurt, 2016

Zyrtari i AAK, Vetvendosje po bëhet paranojake

  • Anëtari i Këshillit Drejtues të Aleancës për Ardhmërisë së Kosovës, Fatos Mani, ka thënë se shefi i tij i partisë, Ramush Haradinaj deri më sot ka marrë shumë vendime të rëndësishme politike e publike dhe për asnjërin prej tyre nuk e ka pyetur Driton Çaushin, nënkryetarin e Vetëvendosjes.

“Kyçja në luftën e UÇK-së (familjarisht), koalicionin me dr. Ibrahim Rugovën, shkuarja vullnetare në Gjykatën e Hagës dhe vendimi për bashkimin e opozitës janë disa prej tyre”, ka thënë Mani.

Sipas tij, Vetëvendosje s’ka nevojë të kthehet në, siç e ka quajtur ai “paranojën e dikurshme se ‘veç ata e duan dhe mendojnë për Kosovën’, sepse është naive dhe e rrezikshme”.
“Kauza është e të gjithëve, pavarësisht se kemi të drejtë ta shpjegojmë në mënyra dhe vende të ndryshme. Opozita duhet të mbetet e bashkuar në veprim jo për interesa partiake, por sepse sot është zëri dhe adresa e bashkuar e të gjitha shtresave qytetare. Kjo u dëshmua në protestën e 9 janarit”, ka thënë Mani.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...