Published On: 22 Gusht, 2016

Zyrtarët e Vetëvendosjes tallen me paralajmërimin e protestës së LDK’së

Zyrtarët e Partisë së Albin Kurtit dhe Visar Ymerit po tallen me paralajmërimin e LDK’së se do të organizojë protestë për të kundërshtuar popullimin e Komunës së Prishtinës me militantë të Vetëvendosjes.

“LDK-ja protestë –  ahahahahahaahaha”, ka shkruar një zyrtar i Vetëvendosjes, Adonis Tahiri.

Edhe Boiken Abazi i deportuar në Shqipëri ka shkruar për protestën e paralajmëruar të LDK’së.

“Militantet e PDK-se e LDK-se qe do te protestojne kunder Komunes se Prishtines jane popullate, njerez qe duan te mbesin perjetesisht nen regjimin e vjeter … i cili shpejte do te shembet”, ka parashikuar ai.

Edhe zyrtarë tjerë dhe militantë të Vetëvendosjes dhe Albin Kurtit kanë ironizuar me paralajmërimin e LDK’së se do të ketë protestë për të çkapur Prishtinën nga punësimet partiake të Vetëvendosjes.

Mirëpo, ende nuk dihet nëse thirrja e LDK’së për protestë ishte vetëm hajgare e tyre apo ka diçka serioze.

“LDK në Prishtinë, po ashtu, i bën thirrje qytetarëve që po organizojnë protesta kundër kapjes se shtetit, që të përjashtojnë nga radhët e tyre përfaqësuesit e inkriminuar të VV-së dhe që marshimin e tyre ta përfundojnë para Komunës së Prishtinës, ku çdo ditë po punësohen në mënyrë joligjore dhjetëra persona me precedentë penalë aktivistë të VV-së, po jepen tenderë për kompani që financojnë veprimtaritë antishtetërore të VV-së, ku ushtrohet dhunë fizike e psikike ndaj zyrtarëve jopolitikë të Komunës me qëllim të detyrimit të dorëheqjes së tyre, ku përgatiten molotovë që më pas hidhet mbi policë e institucione si dhe mekanizma për rrotullimin e makinave zyrtare…”, shkruan në komunikatën e dërguar për media”, thuhej në njoftimin e LDK’së.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...