Published On: 30 Shtator, 2016

Zyrtare: Zvicra publikon listën me plot shqiptarë

Vladimir Petkovic, selektori i Zvicrës, ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen ndaj Hungarisë dhe Andorrës, të cilat do të luhen në kuadër të eliminatoreve për Botërorin ‘Rusia 2016’

Në mesin e të ftuarve janë edhe pesë lojtarë shqiptare: Valon Behrami, Blerim Xhemiali, Xherdan Shaqiri, Admir Mehmedi, Granit Xhaka, shkruan Express.

Por, Xhaka në ndeshje ndaj Hungarisë nuk do të mund të luajë pasi ka marrë karton të kuq në ndeshjen ndaj Portugalisë.

Kurse, në ndeshje ndaj Andorrës, ylli i Arsenalit pritet të luaj. Në këtë listë mungojë edhe emri i Shani Tarashajt, i cili në ndeshjet e fundit nuk ka luajtur shkaku i lëndimit. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...