Published On: 15 Janar, 2016

Zyrtare: Zidani mbetet pa asistent (Foto)

  • David Bettoni nuk është më asistent i Zinedine Zidane te Real Madridi

Ende pa filluar mirë si trajner i Real Madridit, Zinedine Zidane po has në vështirësi. Gjatë ditës mediat spanjolle raportuan se David Bettoni, nuk ka licencë nga UEFA dhe për këtë arsye ai nuk mund të jetë asistent i Zidane.

Bettoni ka vetëm licencën A e cila i mjafton për të punuar në ekipe rajonale, andaj nuk mund të jetë në bankinën e “Los Blancos”.

Pas kësaj, menjëherë ka ardhur edhe komunikata zyrtare nga klubi të cilët konfirmojnë se Bettoni nuk do të jetë më ndihmës trajner i Zinedin Zidane, por që do të vazhdojë të jetë pjesë e stafit teknik të Zidanit. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...