Published On: 19 Shkurt, 2016

Pesë deputetë të arrestuar dhe tre civil! Fillon seanca pa opozitën (Video)

(I freskuar)

Arrestohen deputetët e VV-së, Fisnik Ismaili dhe Rexhep Selimi, jashtë ndërtesës së Kuvendit të Kosovës.

Deputeti i Vetëvendosjes Rexhep Selimi ai kur është arrestuar nuk ka pranuar që të shoqërohet në polici nga vetë ata, por ka shkuar dhe është dorëzuar vet.

Policia e Kosovës përmes një komunikate ka bërë të ditur shoqërimin e gjashtë personave, prej tyre tre deputetëve për zhvillimin e sotshme në Kuvendin e Kosovës.

“Referuar rrethanave dhe situatës së krijuar sot në ambientet e Kuvendit të Republikës së Kosovës, dhe jashtë tij, Policia e Kosovës gjatë realizimit të detyrave dhe autorizimeve ligjore për garantimin e rendit dhe sigurisë, ka ndërmarrë veprimet e nevojshme ligjore për identifikimin e personave përgjegjës për kryerjen e veprimeve të kundërligjshme dhe në këtë kontekst për intervistim në polici, sipas procedurave ligjore, janë shoqëruar gjashtë (6) persona të dyshuar, tre (3) prej tyre deputet të Kuvendit të RKS-së, të cilët dyshohen për kryerje te veprës penale “Mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armeve” (gazit lotsjellës), nga neni 374 i Kodit Penal të Republikës së Kosovës”, thuhet në komunikatën e PK-së.
Sipas tyre të gjitha veprimet policore janë ndërmarrë dhe po ndërmerren në konsultim me prokurorin kompetent.

Deputetët e arrestuar janë: Donika Kadaj-Bujupi, Pal Lekaj dhe Besa Baftiu.

LEXONI:

Arrestohet edhe Pal Lekaj, e deputetet Donika Kadaj e Besa Baftiu! Nxirren me forcë, zvarrë, deputetët! 18 përjashtohen (Video)

 

 

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...