Published On: 13 Gusht, 2016

Zyrtare: Trajneri i Argjentinës thërret Messin, lë jashtë Higuainin (Foto)

Paulo Dybala, Lucas Biglia, Ever Banega dhe Lionel Messi janë përfshirë në skuadrën e Argjentinës, por Gonzalo Higuain ka mbetur jashtë

Leo Messi muaj më parë u pensionua nga kombëtarja e Argjentinës, pas humbjes në finale të Copa America nga Kili. Por gjatë ditës së premte edhe zyrtarisht Messi deklaroi se ka tërhequr vendimin e tij dhe se dëshiron ta vesh sërish fanellën e vendlindjes.

Ai, i cili ia ndryshoi mendjen duket se ishte trajneri i ri, Edgardo Bauza. Trajneri i Argjentinës tashmë e ka përfshirë Messin për ndeshjet kualifikuese të Kupës së Botës ndaj Uruguait dhe Venezuelës, por ka goditur sulmuesin e ri të Juventusit, Gonzalo Higuainin, të cilin e ka lënë jashtë.

Këta janë lojtarët e ftuar nga trajneri i Argjentinës:

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...