Sport Sporti Nderkombetar

Zyrtare: Terry prezantohet te skuadra e re

Ish kapiteni i Chelsea, John Terry është prezantuar te skuadra e Aston Villas

Ish ylli i përfaqësueses së Anglisë  ka nënshkruar kontratë një vjeçare me Villan, ku do të përfitojë rreth 4 milionë funte në vit, përcjell Express.

Terry ka pasur oferta edhe nga disa skuadra të Premierligës, Kina dhe Amerika, por ka vendosur që për një sezon të luajë në Aston Villa për ta ndihmuar skuadrën që të rikthehet në Premierligë.

Terry ishte pjesë e Chelseas nga viti 1995 e deri më 2017. Ai më herët ka qenë pjesë e skuadrave si: West Ham dhe Nottingham Forest. /Express/

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *