Published On: 7 Gusht, 2016

Zyrtare: Së paku 20 të vdekur, katër të zhdukur dhe një mijë banorë të zhvendosur

Të dhënat më të fundit nga MPB-ja dhe Komiteti për menaxhim me kriza, flasin për 20 viktima dhe 4 të zhdukur, ndërkaq dëmet në amvisëri janë të mëdha. Edhe komunikacioni zhvillohet me vështirësi, transmeton Telegrafi.

Gjithashtu bëhet e ditur se deri tani, nga rajonet e përmbytjeve janë tërhequr apo zhvendosur mbi 1000 banorë.

Drejtuesit e Komitetit për menaxhim me krita i kanë propozuar qeverisë të shpall gjendje krize 15 ditore në rajonin e Shkupit dhe të Tetovës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...