Published On: 23 Gusht, 2017

Zyrtare: Pensionohet Rooney

  • Wayne Rooney, sulmuesi i Evertonit, është pensionuar nga përfaqësuesja e Anglisë

Sulmuesi i Evertonit, Wayne Rooney, ka njoftuar se është pensionuar nga përfaqësuesja e Anglisë.

“Është një vendim i vështirë. Unë kam për këtë vendim kam diskutuar me familjen time, menaxherin tim dhe Evertonin”, tha ka deklaruar Rooney.

“Duke luajtur për Anglinë gjithmonë ka qenë e veçantë për mua. Sa herë që u zgjodha si një lojtar apo kapiten ishte një privilegj i vërtetë dhe falënderoj të gjithë ata që më ndihmuan”, tha ai.

Ish ylli i Manchester Unitedit ka luajtur 129 ndeshje për Anglinë dhe ka shënuar 53 gola. /Express/

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...