Published On: 3 Gusht, 2017

Zyrtare: Pensionohet Klitschko, s’ka rimeç me Joshua

  • Wladimir Klitschko është pensionuar nga boksi aktiv në moshën 41 vjeçare

Boksieri ukrainas 41 vjeçar, Wladimir Klitschko ka njoftuar se është pensionuar përfundimisht nga boksi aktiv.

Kështu Klitschko ka anuluar edhe rimeçin me kampionin e botës Anthony Joshua, që ishte paraparë të zhvillohet me 11 nëntor në Las Vegas, pas humbjes që kishte pësuar në prill të këtij viti me nokaut në raundin e 11’të.

Klitschko i jep fund karrierës në boks me një rekord prej 65 fitoreve dhe pesë humbjeve. /Express/

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...