Published On: 22 Qershor, 2016

Zyrtare nga policia/ Marinari egjiptian kërcënon: Më jepni 70 mijë Euro ose do fundos anijen shqiptare

Policia e Durrësit ka dhënë zyrtarisht informacion sa i përket peshkarexhës shqiptare ‘Çelepia 2’ që është marrë peng nga marinari egjiptian Adel Mohamed Sallam që ndodhet në bord.

Zyrtarisht konfirmohet se marinari kërkon 70 mijë Euro, duke kërcënuar se në rast të kundërt do të fundosë anijen së bashku me dy marinarët e tjerë shqiptarë që po i mban peng. Shqiptarët në bord janë kapiteni i motopeshkatores Dhimitër Malja 54 vjeç dhe Luan Mema 56 vjeç.

Peshkarexha me dy marinarët shqiptarë dhe atë egjiptianë u nisën për lundrim më 18 qershor, ndërsa më 21 qershor 2016, pronari i anijes “Çelepia 2”, Murat Çelepia u paraqit pranë Policisë Kufitare në Durrës, ku ka deklaruar se ka humbur kontaktet me anijen.

Më 22 qershor rreth orës 10:00, thotë Policia e Durrësit, egjiptiani Adel Mohamed Sallam ka marrë në telefon bashkëkombasin e vet egjiptian R. A. 53 vjeç, i cili punon në Portin e Durrësit, duke i thënë se peshkarexha ndodhet në afërsi të Aleksandrisë në Egjipt.

Policia ka nisur hetimet për këtë rast së bashku me Prokurorinë e Krimeve të Rënda për të zbardhur plotësisht ngjarjen.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...