Published On: 17 Mars, 2016

Zyrtare nga policia: Alket Zeqiri i VV-së i dogji veturat zyrtare

  • Se Alket Zeqiri dogji veturat zyrtare e pranon edhe policia. Ata sot në mëngje, konform detyrimit ligjor urdhëruar nga gjykata themelore në Prishtinë, policia ka realizuar një mandat bastisjeje të një shtëpie në rrugën “Fazli Grajqevci ” në Fushë Kosovë.  Ka arrestuar një person që dyshohet se dogji një makinë zyrtare.

Urdhëresa e nxjerrë nga gjykata më 16 mars 2016,  përveç bastisjes ka konsistuar edhe në detyrimin për policinë që të arrestoj të dyshuarin;

“A. Z. mashkull, 26 vjeç shtetas i Republikës së Kosovës, i dyshuar për rastin e zjarrvënës së ndodhur më datë 24.02.2016  rreth orës 12:00, në rrugën “Sejdi Kryeziu” në Prishtinë, me ç’ rast një veturë e tipit Hyunday ngjyrë e kaltër, ishte djegur dhe dëmtuar në masë të konsiderueshme”.

Gjatë bastisjes policia ka sekuestruar për ekzaminim të mëtejmë edhe;

➢ Një laptop, si dhe,

➢ Një telefon celularë,

që mendohet të ndihmojnë në zbardhjen e rrethanave të procesit hetimor të këtij rasti.

I dyshuari pas arrestimit është dërguar në njësinë rajonale për hetimin e krimeve ku aktualisht policia po kryen të gjitha veprimet e duhura hetimore dhe po kompleton pjesën procedurale, ndërkohë që po koordinon veprimet e saj me prokurorin e shtetit për procedim të mëtutjeshëm të rastit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...