Published On: 18 Prill, 2016

Zyrtare: Në ora 16:00, AAK e Nisma nënshkruajnë koalicion

  • Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe NISMA për Kosovën janë marr vesh për inicimin e krijimit të boshtit opozitar në Kosovë.

Liderët e këtyre dy partive, sot në orën 16.00, në selinë e Nismës për Kosovën do të nënshkruajnë  marrëveshjen e bashkëpunimit, njoftojnë AAK e NISMA.

Sipas dy partive, marrëveshja mbetet e hapur për parti të tjera dhe përfaqësues të shoqërisë civile e personalitete nga jeta publike.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...