Published On: 15 Shkurt, 2016

Zyrtare: Matip i bashkohet Liverpoolit

  • Mbrojtësi kamerunas, Joel Matip edhe zyrtarisht është pjesë e skuadrës angleze Liverpool.

Anëtari i skuadrës gjermane Schalke 04, është pajtuar që t’i bashkohet Liverpoolit si lojtarë i lirë nga muaji qershor.

Kështu Matip do të mbetet te Schalke deri në përfundim të kontratës së tij e cila mbaron në qershor.

Ka qenë pikërisht skuadra gjermane Schalke 04, që ka konfirmuar marrëveshjen mes lojtarit dhe Liverpoolit.

“Schalke do të mbetet në zemrën time pasi ky klub është një familje për mua. Jam krenar që kam luajtur për këtë klub”, deklaroi Matip. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...