Published On: 21 Maj, 2016

ZYRTARE: Lista e Shqipërisë për “Euro 2016”

Gianni de Biasi ka prezantuar sot listën e lojtarëve, që do marrin pjesë në fazën përgatitore përpara Europianit në Austri.
Trajneri i kombëtares Gianni de Biasi ka prezantuar sot listën e lojtarëve, që do marrin pjesë në fazën përgatitore përpara Europianit në Austri, teksa lista zyrtare do dorëzohet në 31 maj.

De Biasi ka theksuar se 4 prej tyre nuk do të munden që të udhëtojnë në Francë pas frazës përgatitore. Hamdi Salihi dhe Alban Meha dhe rey Manaj janë tri mungesat e mëdha.

Ekipi: 

 Portierë: Berisha, Hoxha, Shehi.

 Mbrojtës: Ajeti, Aliji, Gjimishiti, Mavraj, Cana, Agolli, Rrahmani, Hysaj dhe Veseli.

 Mesfushorë: Memushaj, Kaçe, Lila, Basha, Xhaka, Roshi, Kukeli, Lenjani, Shala, Abrashi.

 Sulmues: Bala, Çikalleshi, Sadiku, Rashica dhe Gashi.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...