Published On: 17 Shkurt, 2016

Zyrtare: Lavezzi nënshkruan për ekipin Kinez

  • Ezequiel Lavezzi ka nënshkruar kontratën me klubin e ri, duke u larguar nga Paris Saint-Germain.

Hebei China Fortune ka konfirmuar transferimin e Ezequiel Lavezzi nga Paris Saint-Germain.

Kontrata e sulmuesit në Parc des Princes ishte e vlefshme deri në fund të sezonit, dhe në vend të largimit si futbollist i lirë, klubi nga Kina e transferoi për rreth 5 milionë euro, përcjell “Lajmi.net”.

Lavezzi ka vuajtur të luajë në vazhdimësi gjatë këtij sezoni duke bërë 24 paraqitje me kampionin e Francës, me rreth 800 minuta lojë.

30-vjeçari iu bashkua emrave të tjerë të njohur si Jackson Martinez, Ramires e Gervinho që nënshkruan me klube nga Kina gjatë muajve të fundit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...