Published On: 18 Maj, 2016

Zyrtare: Kuvendi, s’ka zgjedhje në Maqedoni pa krijimin e kushteve

  • Deputetët e Kuvendit të Maqedonisë votuan para pak çastesh se nuk do të mbahen zgjedhje më 5 qershor, njofton Expressi.

Me 96 vota për dhe Kuvendi miratoi ndrushimet e Kodit zgjedhor, sipas të cilave anulohet vendimi paraprak për zgjedhje të jashtëzakonshme, ndërsa nuk është caktuar data për mbajtjen e tyre, respektivisht u vendos që ato të mbahen kur të krijohen kushte që ato të jenë demokratike.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...