Published On: 21 Prill, 2017

Zyrtare: Juventusi transferon një lojtar (Foto)

  • Rodrigo Bentancur është lojtari më i ri i “Zonjës së Vjetër”

Juventusi ka bërë të ditur se kanë kompletuar transferimin e mesfushorit, Rodrigo Bentancur, nga Boca Juniors, transmeton Gazeta Express.

Uruguaiani ka nënshkruar kontratë pesë vjeçare me italianët. Kartoni i 19 vjeçarit i ka kushtuar Juves 9.5 milionë euro dhe do të paguhet në dy rata.

Bentancur ka kohë që gjendet në Torino, por ka kompletuar transferimin vetëm gjatë ditës së sotme. Ai do të jetë pjesë e Juves deri në vitin 2022. /Express/

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...