Published On: 2 Maj, 2016

Zyrtare: Ja slogani i Shqipërisë në Euro 2016 (Foto)

“O Sa Mirë Me Qenë Shqiptar” është slogani me të cilin Kombëtarja do të përfaqësohet në finalet e Euro 2016 në Francë.

Thirrja motivuese e përdorur fillimisht nga grupimi Tifozat Kuq e Zi dhe i përdorur më pas në çdo stadium ku ka luajtur Shqipëria, do të shoqërojë aventurën e heronjve kuqezi në turneun më të rëndësishëm kontinental.

UEFA zyrtarizoi sloganët fitues, për secilën nga 24 skuadrat finaliste të Kampionatit Europian, pas votimit të zhvilluar në faqen zyrtare, ku prej disa javësh tifozët kishin mundësi të zgjidhnin mes tre alternativave.

Përveç O Sa Mirë Me Qenë Shqiptar, votuesit kishin mundësi të zgjidhnin edhe vargjet e Naim Frashërit “Ti Shqipëri më jep nder!”, të cilat janë mes simboleve të fanellës së Kombëtares në Euro 2016. Slogan tjetër ishte edhe “Fluturo shqipe”.

slogani1

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...