Published On: 18 Janar, 2016

Zyrtare: Ja sa do t’i mungojë Messi Barcelonës

Listës së lojtarëve të dëmtuar të Barcelonës, i është shtuar edhe ylli kryesor i skuadrës, Lionel Messi.

Siç raporton e përditshmja spanjolle “Sport”, argjentinasi do të humbasë sfidën e parë të duelit çerekfinal ndaj Athletic Bilbaos në “San Mames”.

“Messi nuk është i dëmtuar, por ka disa shqetësime muskulore në këmbën e djathtë, ndaj dhe nuk duam të rrezikojmë më shumë”, thuhet në komunikatën e lëshuar nga klubi blaugranas.

Argjentinasi u zëvendësua në pushimin mes dy pjesëve nga Arda Turan, në duelin e fundit të kampionatit spanjoll ndaj Athletic Bilbaos./albeu.com/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...