Published On: 5 Tetor, 2016

Zyrtare: Hysaj nënshkruan kontratë të re, klauzolë marramendëse (Foto)

Elseid Hysaj dhe Napoli kanë arritur marrëveshje për nënshkrimin e kontratës së re

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj ka nënshkruar kontratë të re me skuadrën e tij, Napolin.

Ai tashmë ka nënshkruar kontratë të re e cila do ta mbaj në Napoli deri në vitin 2021, me mundësi vazhdimi edhe për një tjetër.

Sa i takon pagës së futbollistit, Corriere thotë se kontrata e re përcakton një shifër që varion nga 1.6 deri në 2.3 milionë euro në sezon, në varësi të rendimentit të lojtarit në fushë.

Klauzola e largimit të tij është 50 milionë euro. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...