Published On: 27 Janar, 2016

Zyrtare: Guarin nënshkruan për Shanghai Shenhua

  • Shanghai Shenhua e ka zyrtarizuar transferimin e Fredy Guarinit nga Interi.

Kolumbiani i kaloi testet mjekësore ditën e martë në një klinikë Spanjë dhe tashmë është transferuar te klubi kinez për një shumë që besohet të jetë 12 milionë euro.

“Shanghai Shenhua ka arritur marrëveshje me Interin për transferimin e Fredy Guarin”.

“Lojtari, një futbollist kolumbian, i është bashkuar zyrtarisht Shenhuas”, thuhet në njoftimin zyrtar të klubit.

Transferimin e ka komentuar edhe trajneri Gregorio Manzano duke thënë se mesfushori do të jetë një përforcim i denjë për ekipin e tij.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...