Published On: 18 Janar, 2016

Zyrtare: Gjimshiti në Atalanta (Foto)

  • Berat Gjimshiti është transferuar në Serie A te Atalanta

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Berat Gjimshiti, edhe zyrtarisht është lojtari më i ri i skuadrës italiane, Atalanata, me të cilën ka nënshkruar kontratë tri vjeçare, raportojnë mediat italiane.

Atalanta, përmes faqes zyrtare të klubit, ka bërë të ditur se Gjimshiti do ta bartë fanellën me numër 55.

Ende nuk janë bërë të ditur detajet e transferimit të mbajtësit të Kombëtares shqiptar, por tashmë ai gjendet në Itali dhe i ka kryer me sukses testet mjekësore. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...