Published On: 11 Janar, 2016

Zyrtare: Elbasan Rashani transferohet te Rosenborg

Elbasan Rashani ka bërë një hap të madh në karrierë duke u larguar nga skuadra daneze Brondby dhe për t’iu bashkuar gjigantit norvegjez Rosenborg.

Betim Zeqiri

Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, ka arritur marrëveshje një vjeçare si huazim nga Brondby me mundësi blerje në fund të stinorit nga Rosenborg.

Në një prononcim ekskluziv për Telegrafin, djaloshi nga Vushtrria ka thënë se ndihet i lumtur me klubin e tij të ri dhe pret të luaj vitin tjetër në Ligën e Kampionëve, pasi Rosenborg sapo ka mbyllur kampionatin norvegjez si kampione në fuqi.

“Nga sot jam pjesë e kampionit aktual të Norvegjisë, Rosenborg dhe jam i lumtur për këtë transferim”.

“Kemi qenë në negociata që disa javë mirëpo në fund klubet kanë arritur marrëveshje dhe jam huazuar për një vit”.

“Është kënaqësi e madhe për mua që do ta bartë fanellën e Rosenborgit, një klub i suksesshëm dhe me traditë të madhe dhe shumë tituj të fituar”, deklaroi Rashani i cili ka synim të luaj në Ligën e Kampionëve me klubin e tij.

“Shpresojë që do të arrijmë në grupe të Ligës së Kampionëve. Ky është synimi im dhe besoj se do t’ia arrijmë. Lutëm që mos të kem probleme me lëndime dhe shpresoj që të shënoj sa më shumë gola dhe të asistoj për shokët e skuadrës”, përfundoi për Telegrafin Rashani.

Kujtojmë që Elbasani ishte shënues i golit të dytë të Kosovës ndaj Shqipërisë, ndërsa ai vlerësohet lartë në futbollin norvegjez.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...