Published On: 11 Shkurt, 2016

Zyrtare: Blanc vazhdon kontratën me PSG-në

  • Ish-mbrojtësi i Francës ka rinovuar kontratën e tij me liderin e Ligue 1.

Laurent Blanc ka vazhduar kontratën edhe për dy vite të tjera me Paris Saint Germain.

Kështu së paku ka bërë të ditur klubi francez përmes një mesazhi të publikuar në llogarinë e Twitterit, duke thënë se “Blanc do të jetë trajner i ekipit deri më 30 qershor 2018”.

Në këtë mënyrë mbyllën të gjitha spekulimet rreth trajnerit të ri të kampionit francez, i cili është raportuar se mund të jetë portugezi, Jose Mourinho, transmeton Telegrafi.

Francezi 50-vjeçar me PSG-në ka fituar një herë Kupën e Francës (2015), dy herë Kupën e Ligës (2014, 2015) dhe tri herë kampionatin (2013, 2014, 2015.

Aktualisht është duke e udhëhequr me sukses skuadrën, ku pas 25 xhirove të zhvilluara në Ligue, PSG ka 69 pikë, përkatësisht 24 sosh më tepër se Monaco e vendit të dytë. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...