Published On: 18 Dhjetor, 2015

Zyrtare: Bayerni ia vazhdon kontratën katër lojtarëve

Kampionët e Gjermanisë kanë bërë të ditur se kanë vazhduar kontratat me Xabi Alonson, Thomas Muller, Jerome Boateng dhe Javi Martinezin

Trajneri Pep Guardiola është duke bërë një punë të shkëlqyer te Bayern Munichu duke krijuar një skuadër shumë të fuqishme.

Klubi bavarez, duke i parë paraqitjet fantastikë të lojtarëve, kanë vendosur që t’i blindojnë ata duke ia vazhduar kontratat lojtarëve: Thomas Muller, Jerome Boateng, Javi Martinez dhe Xabi Alonso.

Sulmuesi dhe mbrojtësi gjerman si dhe mesfushori spanjolli Javi Martinez e kanë zgjatur marrëveshjen e bashkëpunimit deri në vitin 2021, ndërsa Xabi Alonso ka rinovuar deri në 2017’n.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...