Published On: 4 Qershor, 2016

Zyrtare: Alves e zbulon se ku do të luajë sezonin e ardhshëm

  • Danio Alves e ka konfirmuar se sezonin e ardhshëm do të jetë pjesë e Juventusit

E ardhmja e Dani Alvesit është në Serie A, përkatësisht skuadra e Juventusit. Këtë e ka konfirmuar edhe mbrojtësi brazilian, i cili do të largohet nga Barcelona pas tetë sezoneve.

“Unë jam gjithmonë i lumtur, por unë jam edhe më i lumtur tani. Unë jam shumë i lumtur për t’u bashkuar me Juventusin”, ka thënë brazilian për Sportitalia.

“Unë dua të fitojë në Evropë dhe në Itali. Unë kam fituar shumë trofe me Barcelonën, por ka ardhur koha për të shijuar këto edhe në Italinë, dhe në përpjekje për të sjellë Juventusin përsëri në krye të Evropës.”, ka theksuar ai.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...