Published On: 31 Gusht, 2016

Zyrtare: Albian Ajeti kthehet në kampionatin zviceran (Foto)

Albian Ajeti është kthyer në Superligën e Zvicrës, pasi skuadra e tij, Augsburgu e ka huazuar për një sezon te St. Galleni.

Sulmuesi 19-vjeçar nga Kosova është rritur te Baseli dhe në janar të këtij viti u transferua për 1 milion euro tek Augsburgu, por nuk pati hapësira në ekipin e parë gjerman.

Për këtë shkak, klubi gjerman ka vendosur ta huazojë, për t’i dhënë minuta, pasi në Bundesligë e ka tepër të vështirë të luajë rregullisht kur dihet edhe konkurrenca.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...