Published On: 7 Janar, 2016

Zyrëtare: Shani Tarashaj kalon te Evertoni

Shani Tarashaj ka kaluar në radhët e Evertonit gjatë ditës së sotme.

E kjo ka bërë bujë të madhe në mediat britanike, përkatësisht “Liverpoolecho” e ka quajtur prizrenasin si “Xherdan Shaqiri i ri”.

“Evertoni ka fituar konkurrencën me Juventusin dhe Interin për të marrë Xherdan Shaqirin e ri.

Trajneri Roberto Martinez është i lumtur me transferimin e Tarashajt. Shumë njerëz në Zvicër e vlerësojnë më shumë se Shaqiri”, shkruan portali ndër tjerash.

Kujtojmë se Tarashaj kërkohej edhe nga ekipet e tjera evropiane, të tilla, si Sevilla dhe Villarreal.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...