Published On: 14 Janar, 2016

Zyrëtare: Elneny te Arsenali

Arsenal e ka kompletuar transferimin e Mohamed Elneny nga Baseli për 5 milionë funte.

Egjiptiani do të bashkohet me klubin këto ditë dhe pritet të jetë i gatshëm për ndeshjen me Stoke Cityn.

Është trajneri Wenger që e ka konfirmuar kalimin e mesfushorit në Emirates.

“Elneny natyrisht që është bashkuar me ne. Ta shohim se a do të jetë gati për ndeshjen e së dielës”, ka thënë Wenger.

Ardhja e Elneny pritet t’i hap rrugën largimit të Mathieu Debuchy që kërkohet nga Roma.

Egjiptiani ka bërë 100 paraqitje me Baselin në Super Ligën Zvicerane duke fituare dhe trofe. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...