Published On: 1 Shtator, 2016

Zvicra sulmon Kosovën për Xhakën, Shaqirin e Behramin (Foto)

Federata e Futbollit e Zvicrës ka kritikuar Federatën e Futbollit të Kosovës

Federata e Futbollit e Kosovës është akuzuar rëndë nga Federata e Futbollit e Zvicrës për mos respekt.  Ky reagim i Zvicrës ka ardhur pasi Kosova ka kërkuar që t’i marrë yjet e saj si: Xherdan Shaqirin, Granit Xhakën, Valon Behramin e Shani Tarashajn.

“Situata aktuale vuan nga mungesa e qartësisë në rregullore. Federata Zvicerane kërkon që kjo situatë të marrë fund sa më shpejt që të jetë e mundur. Fatkeqësisht, FIFA dhe UEFA nuk u janë përgjigjur kërkesave tona”, thuhet në njoftimin e Zvicrës.

“Federata Zvicerane e Futbollit sheh me keqardhje që prioriteti i drejtuesve kosovarë ka qenë të rekrutojnë lojtarë për kualifikueset e Kupës së Botës, në vend që të përforcojnë themelet e Federatës së tyre”, vazhdon njoftimi.

Federata e Zvicrës pretendon se lojtarët të cilët e kanë përfaqësuar Zvicrën në Euro 2016, dhe të cilët kanë luajtur me helvetikët pas pranimit të FFK-së në FIFA, nuk kanë drejtë ta përfaqësojnë Kosovë, përcjell Express.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...