Published On: 16 Janar, 2016
Bota |

Zvicra konfiskon gjërat e refugjatëve

  • Zvicra ka vendosur t’u imponojë refugjatëve dorëzimin e sendeve të tyre me vlerë deri në 10 mijë franga zvicerane, rreth 9 mijë euro, për të paguar shpenzimet e qëndrimit.

Lajmin e bën të ditur radioja zvicerane SRF, që saktëson se me të mbërritur në kufi refugjatëve u dorëzohet një broshurë ku shkruhet me germa të qarta: “dorëzoni sendet tuaja në këmbim të një kuponi”.

Vetëm dy ditë më parë, një vendim i tillë u mor nga Danimarka, që shkaktoi polemika dhe kritika të shumta nga grupet e të drejtave të njeriu.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...