Published On: 27 Mars, 2016

Zvicra ka frikë nga Shqipëria

  • Stephan Lichtsteiner, kapitni i Zvicrës, e ka pranuar se kanë frikë nga Kombëtarja shqiptare.

Zviceranet i kanë mend te ndeshja e parë e ‘Euro 2016’ ndaj Kombëtares shqiptare. Këtë e ka zbuluar kapiteni i helvetikëve, Stephan Lichtsteiner, pas humbjes nga Iralnda me rezultat 1:0.

“Me gjithë historinë që e rrethon, ndeshja me Shqipërinë do jetë më e vështirë për ne se kjo me Irlandën. Por ne jemi qartësisht skuadra më e fortë dhe jemi të bindur, që do fitojmë”, ka deklaruar mbrojtësi i Juventusit për Blick.

“Presioni, që do kemi në sfidën me Shqipërinë, do na ndihmojë të jemi totalisht të përqendruar, sepse ke frikë, të humbësh një ndeshje të tillë”, ka theksuar ish anëtari i Lazios.

Pjesë e ekipit zviceran janë gjashtë shqiptarë: Xherdan Shaqiri, Valon Behrami, Admir Mehmedi, Blerim Xhemaili, Granit Xhaka e Pajmtim Kasami.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...