Published On: 15 Shkurt, 2016

Zuckerberg në rrezik? Po mbrohet më shumë se edhe një kryeministër…

Kur Mark Zuckerberg mori truprojën e tij të parë në vitin 2011, ajo bëri bujë. Por ato ditë duhet të duken të çuditshme për themeluesin e rrjetit social Facebook, i cili tani thuhet se ka marrë jo pak, por plot 16 njerëz që mbrojnë atë në shtëpinë e tij 7million USD në Palo Alto, Kaliforni.

Zuckerberg thuhet se tani është shumë i shqetësuar në lidhje me sigurinë e tij dhe truprojat do ta mbrojnë si ditën edhe natën, thotë një raport i “Page Six”.

Edhe pse nuk janë dhënë arsye që Zuckerberg të ketë frikë, artikulli thotë se ka të dhëna të kërcënimit të sigurisë së tij për shkak të përdoruesve të internetit.

Një burim i paidentifikuar është cituar të ketë thënë: “Ju jeni duke prekur qindra miliona njerëz. Të gjitha CEO-t marrin kërcënime, dhe ata i marrin shumë seriozisht ato”.

Por nuk janë vetëm përdoruesit e internetit që zemërohen me të, banorët që jetojnë në afërsi të shtëpisë së Zuckerberg në Liberty Hill, San Francisco, rreth 30 milje nga Palo Alto, janë ankuar për detaje të tij të sigurisë në javët e fundit.

Në një letër të shkruar nga një prej fqinjëve të tij, Zuckerberg u akuzua për vendet e zëna të parkimit joligjore në zonë, sikur ai të ishte ndonjë kryeministër. Një zëdhënës i Zuckerberg mohoi që parkimi të ishte i paligjshëm.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...