Published On: 14 Shkurt, 2016

Zoti t`marroftë Isë! Në e zgjedhsh Hashimin president!

 

Shkruan: Sinan Kastrati

 

Kemi edhe një Rezolutë të KE e tash edhe Gjykatën Speciale, dhuratë nga Hashimi, që ai do ta varë në qafë e do ta mbanë në krah tërë jetën e vetë bashkë me Xhavit Halitin, Azem Sylën, Jakup Krasniqin … por edhe Rexhep Selimin, Sulltanin, Sami Lushtakin, “komandant Remin”, Sokol Bashotën, Fatmir Limën….

Sa kryetarë komunash dhe deputetë nga PDK-ja janë të akuzuar dhe të dënuar me burg nga gjykatat?

Edhe dy pyetje Hashim Thaçit, që ia ka borxh popullit të Kosovës, përveç borxheve të tjera sepse ka thënë, disa herë: I kam pri luftës, e kam “çlirua” Kosovën, e kam shpall ”pavarësinë” (?)…., pse nuk po reagon ndaj:

 1. SKANDALOZE: “Po, Hashim Thaçi është agjent francez”! Kosova Sot,, 26 Jan. 2016 07:27 dhe
 2. Marty: Pse Hashim Thaçi nuk po më padit për “shpifje”?! UlpianaPress 2016-01-18 1:56.MD

Po të ndodhte kjo me një shtet të mirëfilltë, ajo parti e ata liderë do të zhdukeshin nga faqja e dheut!

E pse pra të propozohet  e aq më keq të zgjidhet një president me një të kaluar të keqe e asnjë të mirë?

Po Isa Mustafa?

Isa Mustafa është dinak, mashtrues, hajn e i etur për pushtet.

Ku mbeten premtimet tua e paret tona o pareznik i Bukoshit “bujar”?

Tash kur e ke kapërcye Drinin, po e shan pelën, por kur jetoje në Perëndim me paratë tona, të socialit, ti e Bukoshi “bujar”,  bënit jetë sulltanësh me gili-gili e guli-guli në gushë, ndërsa tash i ke harruar dhe nuk i pranon delegatët e LDK-së nga perëndimi përveç marionetave tua.

Zoti t`marroftë!

A të kujtohet Isë kur iu thoshe votuesve Zoti ju marroftë! (Zgjedhjet, Mustafa: Zoti ju marroftë nëse s’na votoni (VIDEO), 27 Tetor 2013, 17:59  (http:/www.shekulli.com.al/p.php?id=33372).

Isë, ku mbetën fjalët që ia dha elektoratit tënd?

Isë, në Suedi është e njohur shprehja: Me votë ndërrohen pushtetet, ndryshohen ligjet, përmirësohet jeta e njerëzve dhe e qytetarëve, por premtimet dhe zotimet që jepen para votuesve, para zgjedhjeve, zbatohen në përpikëri. Fjala e dhënë mbahet e nëse jo, lideri i partisë fituese që automatikisht bëhet kryeministër jep dorëheqje vendi shkon në zgjedhje të reja.

Ndërsa, nëse zgjedhjet humben, lideri partiak jep dorëheqje.

Isë, ti i humbe zgjedhjet lokale, e humbe Prishtinën me duar në gjepa, pse nuk dhe dorëheqje (morale?)?

Cila është zgjidhje e zgjedhja jote, Isë?

Ku je nis e ku do të shkosh?

Je në rrugë të gabueshme e të pa krye!

Hashimi, PDK-ja, SHIK-u (nëse edhe ti s`ke qenë me ta) ti kanë lënë kamt e arushës n`dorë! / VIJON

 

LEXONI:

O Burra, deputetë të LDK-së, besa e buka nuk i jepet armikut, shpiunit e tradhtarit

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Mal Uka thotë:

  Isa duhet me rreflektue ne parime kushtetuese Dihet qe Ish Kryetari
  i kosoves Z. Fatmir Sejdiu u dasht ta dorzoj mandatin se pse u tha se
  i mbajti dy poste Bile nershem e pa e shite asnje interes kombetar
  Ai nuk bani as zajednice e as qe rugoven pergjymsmoj e fali malit te zi e as Rdavcit nuk ia bani rozhajen e ivan gradin hisetar Andaj Isa na thuaj;Po kure ndrroj kushtetuta arrshinat e sai ?Qe Ti Isa e shkele bashk me Hashimin dhe nuk rreflekton ! Deputetet duhet te reagojne dhe ta nalin terbimin e juaj per pushtet pa shtet!Zoti u marrofte! mire paska thanen artikullshkruesi!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(7) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...