Published On: 14 Prill, 2016

Zoran Zaev vazhdon lojen me “Monstrën”, se publikova se kisha frikë nga konflikti

Shkup, 14 prill – Sonte në “Rruga drejt” në Alsat-M, Lideri i LSDM-së Zoran Zaev, ka sqaruar se pse nuk ka publikuar “bomba” për “Monstrën”. Ai ka thënë se ka qen shumë i friksuar dhe se mund të ndodhte konflikt i madh, lidhur me këto përgjime.

“Nuk ka publikuar “bomba” për “Monstrën”, sepse isha i frikësuar se mund të ndodhte konflikt lidhur me këto përgjime”, ka thënë ai.

Zaev madje sqaroi se pse ka sjellur vendimin se përgjimet duhet ti dorëzohen Prokurisë Speciale që ta çojë drejtësinë deri në fund

“E publikuam për Lube Boshkovskin, çfarë ndodhi, doli nga burgu- jo. Jam i bindur se lidhur me Smillkovën do dëmtoja interesat e Maqedonisë dhe kam sjell vendimin se duhet të dorëzohet në Prokurorinë speciale që ta çojë drejtësinë deri në fund”, ka thënë Zaev.

Zaev madje ka thënë se ka mbështetjen e njerëzve të Branko Cërvenkovskit.

“Kisha një takim me Branko Cërvenkovskin, kam mbështetjen e njerzve të tij. Në Butel për shembull jam me Minçevin…, me Jani Makradulin. Ata nuk janë deputetë, por janë në parti, sepse kjo nuk është betejë vetëm e LSDM-së por për Maqedoninë”, ka thënë Zaev në “Rruga drejt” në Alsat-M.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...