Published On: 22 Maj, 2016

ZONJA ME EMRIN E MBRETERESHËS

 

Fran Tanushi

ZONJA ME EMRIN E MBRETERESHËS

Unë nuk jam nga ata
Qe lavderojnë e premtojnë
Se me fletë dafinash
Kanë më të mbulue
Si dhe as nga të tillë
Qe e ngritin në qiell
Emrin dhe bëmat tua

Nuk jam as nga ata
Qe i vranë rrita jote
E pa femijeri
Veq pse tata yt guxoi
E t’la në rrugë t’madhe
Kur qe nisë dikurë
Pas punëve qe pavdekesinë ia dhanë

Kjo m’bën me mëndue
Se krejt kjo është
Veç qe je femër
Një femer e zgjuar
Dhe zonjë
E qe je bijë heroi
E pagezuar me emër mbretereshe

Unë jam nga ata qe të kuptojnë
Se sa veshtirë e ke
Te heshtesh përballe prapsive
E të je bija e heroit

Edhe diçka ta dishë
Ti zonjë me emër e mbretereshe
Ky s’është i tërë tregimi im për ty

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...