Published On: 5 Qershor, 2016

Zjarri përshfin Hollywood’in, VIP’at në panik, rrezikohet djegia e shtëpive të tyre (Video)

  • Një zjarr i papritur ka përfshirë Kaliforninë e Jugut, duke djegur mbi 800 mijë metra katrorë tokë dhe duke rrezikuar 3 mijë shtëpi. Rreth 5 mijë njerëz janë evakuuar nga shtëpitë e tyre, në panik prej flakëve që janë parë shumë pranë shtëpive, ndërsa tymi ka asfiksuar një hapësirë shumë të madhe. Zjarri ka përfshirë zonën ku qindra personalitete të Hollivudit kanë shtëpitë e tyre.

Kylie Jenner ka postuar pamje të resë tymore që dukej në një largesë të vogël nga shtëpia e saj në qytetin e Calabasas, ku ajo dhe Kim Kardashian e Kanye ëest kanë shtëpitë e tyre. Zjarri ka pushtuar zonën ditën e shtunë, si pasojë e temperaturave tepër të larta të sjella në Kaliforni prej rrymave shumë të thata ajrore.

Zjarri rrezikon mijëra shtëpi, mes tyre edhe ato të familjes Jackson, Katie Holmes, Mariah Carey, Khloe dhe Kourtney Kardashian e Jessica Simpson, sipas raportimeve të x17. Personalitete në Hollivud kanë postuar falenderime në rrjetet sociale për skuadrat e shpëtimit.

Ellen Degeneres ka shkruar: ‘Faleminderit vëllait të Portia-s dhe gjithë skuadrës së shpëtimit në vendngjarje’. Vëllai i bashkëshortes së Ellen, Michael, ka qenë pjesë e misionit.

Shikoni videon e Reuters të publikuar nga DailyMail:

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...