Published On: 7 Korrik, 2017

Zjarri i fuqishëm rrezikon banesat në Velipojë

Një zjarr i fuqishëm ka rënë në fshatin Reç i Ri ne Velipojë.

Mësohet se nga zjarri i cili është ndihmuar edhe nga temperaturat e larta kanë rrezikuar 3 banesa, 3 stalla dhe dhjetra bageti.

Për ta fikur zjarrin kanë ndërhyrë fillimisht banorët e më pas dhe zjarrfikëset. Sipas raportimeve një zjarrfikëse ka rrezikuar shumë pasi u rrethua nga flakët dhe tymi. Madje shoferi që e drejtonte i identifikuar si  Ramiz Berhanxhia është asfiksuar per momentin por ka arritur që të shpëtoj dhe nuk ka pësuar dëme por vetëm një helmim te momentit.

Falë ndërhyrjes së banoreve dhe zjarrëfikësve është arritur që zjarri të neutralizohet.

 Banesat dhe banorët jane rrezikuar ndjeshëm sepse flakët janë afruar deri ne 3 metër afër tyre.

Mësohet se nga zjarri i cili është ndihmuar edhe nga temperaturat e larta kanë rrezikuar 3 banesa, 3 stalla dhe dhjetra bageti.

Për ta fikur zjarrin kanë ndërhyrë fillimisht banorët e më pas dhe zjarrfikëset.

Sipas raportimeve një zjarrfikëse ka rrezikuar shumë pasi u rrethua nga flakët dhe tymi.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...