Published On: 4 Qershor, 2016

Zjarrfikësi vrau vëllanë, flet nëna e plagosur: U tmerrova, e pashë me sytë e mi çfarë u ndodhi

“Tashmë i humba të dy djemtë. Njerin të vrarë e tjetrin të arrestuar. U tmerrova me atë që çfarë u ndodhi djemve e pashë me sytë e mi.” Kështu është shprehur para Policisë, nëna e Afrim dhe Ermir Kallarit.

Ky i fundit u qëllua për vdekje me çifte nga vëllai i tij pas një konflikti të ndodhur mes tyre kohë më parë.

 Nëna ishte dëshmitare në vendin e ngjarjes dhe është marrë në pyetje pasi një nga 4 plumbat e plagosi aksidentalisht në këmbë. Ajo është pyetur pak pas mesnatës së djeshme.13348730_10154218230718537_1570302667_n-2-1

Të njejtat burime pohuan se gruaja i ka treguar Policisë së dy djemtë  saj kishin kohë që ishin në konflikt për një pronë para banesës së tyre.

“Ziheshin shpeshherë me njeri-tjetrin. Ne si prindër kemi ndërhyrë disa herë për t’i ndarë, por nuk mundëm të bënim dot gjë derisa ndodhi tragjedia,” ka rrëfyer gruaja./syri

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...