Published On: 10 Prill, 2016
Bota |

Zjarr në tempullin indian, më shumë se 100 të vdekur

Më shumë se 100 persona kanë gjetur vdekjen nga shpërthimi i zjarrit në një magazinë fishekzjarresh në shtetin Kerala në jug të Indisë. Zjarri nisi rreth orës 23:00 të së shtunës teksa ishte brë gati për të festuar festivalin lokal hindu të vitit të ri, raportojnë mediat vendase.
Më pas u shemb dhe ndërtesa në tempull duke shkaktuar dhe tragjedinë. Më shumë se 200 persona janë të plagosur.

Kryeministri i Indisë Narendra Modi e quajti alksidentin në Paravur si “shokues”
Shumë prej të plagosurve janë në gjëndje kritike për jetën. Policia thotë se shumë prej viktimave janë dëmtuar aq sa identifikimi I tyre mund të bëhet vetëm me analizat e ADN-së.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...