Published On: 22 Gusht, 2016

Zidane: Ky sezon do të jetë i rëndësishëm për Balen

Zinedine Zidane, trajneri i Real Madridit, pretë që Gareth Bale të ketë një sezon të rëndësishëm

Real Madridi e ka isur me fitore sezonin e ri. Los Blancos shënuar fitore ndaj Real Sociedadit në udhëtim me rezultat 0:3.

Më meritori për këtë fitore ishte Gareth Bale, i cili shënoi dy gola, shkruan Gazeta Express.

Zinedine Zidane është i kënaqur me uellsianin, derisa pretendon se ky është një sezon i rëndësishëm për të.

”Unë jam i lumtur për të. Akoma është pak prapa në aspektin fizik krahasuar me të tjerët, por kjo nuk është vërejtur aspak”, ka deklaruar francezi.

“Nuk më pëlqen të flas në mënyrë specifike për një lojtar, por ai ka treguar që është një vit i rëndësishëm për të dhe po e dëshmon diçka të tillë”, ka theksuar Zidane.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...