Published On: 22 Shtator, 2016

Zidane ka një mesazh për Realin pas barazimit

Zinedine Zidane ka insistuar se skuadra e tij, Real Madrid duhet të fillojnë lojërat më mirë pasi në të kundërt ekziston rreziku në lënien e pikëve.

Goli i barazimit nga në pjesën e dytë nga Sergio Ramos i ka shpëtuar një pikë skuadrës së Zidanes, pasi goli i Bruno Sorianos kishte dërguar Realin në pushimin në mes dy pjesëve në disavantazh.

“Problemi kryesor ishte në pjesën e parë, nuk kemi filluar lojën ashtu siç duhet”, ka shpjeguar Zidane pas ndeshjes, transmeton Telegrafi.

“Në pjesën e parë nuk kemi pasur ndonjë moment që ne kemi luajtur me
intensitet të lartë dhe që krijuam shumë raste për të shënuar, edhe pse unë nuk mund të fajësojë lojtarët e mi”.

“Natyrisht është e pamundur që çdo ndeshje të jetë në të mirë tuaj nga minuta e parë dhe kemi treguar këtë gjatë 45 minutave të parë – ndërsa gabimet mbrojtëse mund të ndodhë në futboll. Ne nuk mund të shënojmë vonë në çdo lojë të luajtur”, përfundoi trajneri francez.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...