Published On: 10 Shtator, 2016

Zidane flet për rikthimin e Ronaldos

Zinedine Zidane është shprehur tejet i lumtur me paraqitjen e skuadrës së tij në fitoren prej 5:2 ndaj Osasunës dhe rikthimin e Cristiano Ronaldos

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, është shprehur i lumtur që skuadra e tij fitoi edhe në mungesë të disa lojtarëve. Ai tha se ka një ekip të mrekullueshëm dhe se do të bëjë rrotacione në ndeshjet e ardhshme për shkak të orarit të ngjeshur.

Zidane foli edhe për Ronaldon, i cili u rikthye pas dy muajve dhe luajti për 65 minuta në këtë sfidë, duke shënuar një gol.

“Do të tentojmë të vazhdojmë me këtë formë”, tha Zidane pas fitores ndaj Osasunës.

“Të gjithë e dimë rendësin e Modric. Ai nuk ka nevojë për këshilla apo instruksione, Modric di çafër të bëjë në fushë”, shtoi Zidane.

“Nuk kam folur me Ronaldon se sa minuta të luajë në këtë sfidë, thjeshtë u munduam ta shijojmë atë që bëri gjatë atyre minutave dhe ishte koha për të pushuar”, theksoi francezi.

“Ishte një ndeshje e mirë nga djelmoshat. Më e rëndësishmja pushuam disa lojtarë kryesor dhe ne sërish bëmë lojë të mirë. Kovacic bëri mirë, ai duhet të vazhdojë kështu. Kam një grup të mrekullueshëm dhe do të bëjmë rrotacione pasi kemi një orar të ngjeshur”, tha mes tjerash trajneri francez.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...