Published On: 9 Janar, 2016

Zidane e nis me fitore dhe spektakël në Madrid (Video)

  • Zinedine Zidane e ka nisur me fitore aventurën e tij të re te Real Madridi pasi Los Blancos kanë mposhtur Deportivo La Corunan me rezultat 5:0 në Santiago Bernabeu.

Real Madridit të Zidanit, i mjaftuan dy gola në pjesën e parë dhe tre në të dytën për të fituar bindshëm ndaj Deportivos në një ndeshje ku shkëlqeu treshja sulmuese BBC. Ronaldo nuk shënoi në këtë takim, por u shënua në listën e asistuesve.

Gareth Bale realizoi sërish het’trik që ishte i dyti për të këtë edicion, dy të tjera i shënoi Benzema.

Pas kësaj fitoreje, Real Madridi pozicionohet në vendin e tretë në tabelë me 40 pikë, 2 më pak se Barcelona e një pak se Atletico, teksa kujtojmë se dy skuadrat në fjalë kanë nga një ndeshje më pak të zhvilluar. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...