Published On: 6 Qershor, 2016

Zheji: Lobi serb ka investuar vetëm në xhamia në Maqedoni (Video)

“”Kur shkoja në Maqedoni në vitet 90të, takoja ministrat shqiptar qe ishin thjesht kukulla ne qeverine atje dhe i pyesja: He ca thote Shkupi,ka para për ndonje shpi kulture apo muze? Ata mu pergjigjeshin jo s’ka vetem per xhamia ka!!””
Historikisht lobi serb ka investuar vetem ne xhamia dhe sot trojet shqiptare ne ish Jugosllavine ne saj te kesaj politike,jane kthyer ne mbartese te kultures islamiko-lindore, ndersa Serbet jane kthyer ne mbartes të kultures kristiano-Perendimore. Artur Zheji.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...