Published On: 20 Janar, 2016

Zharku, LDK-ja do ta votojë Thaçin për President, kjo është e mira e vendit

  • Ministri i Infrastrukturës në Qeverinë e Kosovës, njëkohësisht anëtar i Kryesisë së LDK-së, Lutfi Zharku ka thënë se Thaçin do ta votojnë për president dhe nuk do të ketë problem.

“Nuk do të ketë ndonjë problem, përkundër që kemi disa zëra brenda LDK’së që nuk do ta votojnë”, ka thënë Zharku në “Rubikon”, transmeton Koha.net.

Ai më tej tha se arsyeja e votimit është për të mirë të vendit dhe zgjedhjes së situatës.

Ndërsa për krisjet mes opozitës dhe Qeverisë, ai tha se zgjidhja e këtij problem është në tavolinë të bisedimeve

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...