Published On: 26 Maj, 2016

“Zgjohet” Sejdiu, godet fort LDK-në

Ish-presidenti i vendit, Fatmir Sejdiu, njëherit edhe ish lider i Lidhjes Demokratike të Kosovës thotë se në asnjë degë të LDK-së procesi zgjedhor nuk ka qenë në rregull.

Këto komente ai i ka bërë në emisionin “Politikë” me Sejdi Demirin, në TribunaChannel, derisa ka folur për rastin e Donika Gërvallës në takimin e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së.

 Sipas tij jo vetëm në procesin zgjedhor të degëve në Gjermani, Zvicër e Kllokot, por edhe në degët tjera në Kosovë ka patur proces të parregullt, dhe “as në Kuvendit Zgjedhor të LDK”.
 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Mal Uka thotë:

  Sot tapija e gjyshit jetik
  Kerkon djem qe jan fort faqebardhe
  Me dituri e qendrim fisnik
  Trollin me e ba te lumtur per shqipetar

  Koha po thrret pushken me e vare ne qivillak
  Pendes e dijes mrapa pa nalshem me i shku
  Gezime e lumturi me rrite konak per konak
  Se boll jemi djege fort kalle e pervelu

  Lufta ka kerkue force e trimni
  Paqa kerkon veq mend e burreri
  Kajtjen me e zhduke e brezit me i pri
  Tapine e gjyshit me e majte ne zemer e gji !
  Kafshaten me e nda si vellezerit ne sini
  Kerkush tmos ngele unte ne paqe e liri !
  Kosova do gezohet me breza te ri
  Largoni prej rreshti turrecat dallavergji !
  E zeza me te bardhen te ndahet me kanal e vi!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...