Sherr në dasmën e djalit të Grabovcit, Ramushi i tha Endrit Thaçit “babën e ki m… t’madh”

On 16 Korrik, 2017 With 0 Komente

Në dasmën e të birit të Adem Grabovcit ishin të ftuar personalitet të njohura nga politika. Në të njëjtën tavolinë u gjetën të ulur kryetari […]

Nga numërimi i 98 % të votave nga KQZ rezultati: PAN 34.13 %; VV 27.02%, LAA 25.71 % dhe GISL 5.91 %

On 12 Qershor, 2017 With 0 Komente

KQZ ka bërë përditësimin e të dhënave nga numërimi i 98 % për qind të votave në shkallë vendi apo të 2.436 kutive apo 683.101 […]

Kjo është përqindja e votuesve në Gjilan deri në ora 17

On 11 Qershor, 2017 With 0 Komente

Dalja e votuesve në qytetin e Gjilanit deri në ora 17:00 ka arritur në 29.59 përqind. Bazuar në të dhënat e publikuara nga Komisioni Qendror […]

DnV: Rritet numri i daljes së votuesve – deri në 12 kanë votuar 13 për qind e qytetarëve

On 11 Qershor, 2017 With 0 Komente

Ismet Kryeziu nga DnV, organizatë që monitoron zgjedhjet e sotme, ka thënë se dalja e votuesve ka nisur të rritur pas orës 11:00. Ai ka […]

VV në Pejë: Militantët e AAK-së dhe PDK-së bëjnë presione ndaj votuesve dhe komisionerëve tonë

On 11 Qershor, 2017 With 0 Komente

Lëvizja Vetëvendosje në Pejë ka deklaruar se ka pasur parregullsi në qendrën e votimit në fshatin Vitomiricë në Pejë. “Parregullsi kemi hasur në shkollën fillore […]

On 11 Qershor, 2017 With 0 Komente

Skandal/ Për vota të nxjerrin dhe nga varri

Një qytetar gjilanas ka treguar se në listën e votuesve ka parë edhe emrin e një kushëriri që ka vdekur dy dekada më parë. Gani […]

On 11 Qershor, 2017 With 0 Komente

AKR-ja thotë se ka evidentuar shkelje në disa Komuna

Aleanca Kosova e Re ka bërë të ditur se ka evidentuar disa shkelje në disa komuna të Kosovës. Në një konferencë për media, zëdhënësja e […]

On 11 Qershor, 2017 With 0 Komente

Me daire, valle e flamuj kështu shkohet për të votuar në Skenderaj (Video)

Në qyetatin e Skënderajt, dita e votimit nuk është thjeshtë një ditë zgjedhje. Atje festohet. Kjo ka ndodhë edhe sot kur një lagje e tërë […]

On 11 Qershor, 2017 With 0 Komente

AAK: Serbia po përpiqet të ndërhyjë në zgjedhje

Arbër Vllahiu nga AAK gjatë një konference ka falënderuar të gjitha strukturat për mekanizim të zgjedhjeve si dhe iu ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve […]

On 11 Qershor, 2017 With 0 Komente

Në Drenicë shumë pak votues!

Në disa komuna të Drenicës numri i votuesvë është shumë i vogël. Komuna e Drenasit dhe ajo e Skenderajit siç duket ende nuk kanë shprehur […]

On 11 Qershor, 2017 With 0 Komente

Prokuroria e Shtetit: Dy persona intervistohen, kërcënuan një votues

Koordinatorja nacionale për zgjedhje, prokurorja Laura Pula, ka bërë të ditur se janë duke u intervistuar dy persona të denoncuar për kërcënimin e një votuesi. […]

On 11 Qershor, 2017 With 0 Komente

Voton Mustafa, thotë se me zgjedhje të rregullta fitojnë qytetarët

Edhe kryeministri në detyrë, njëherësh lideri i LDK-së Isa Mustafa ka hedhur votën e tij në qendrën e votimit në shkollën “Emin Duraku” në kryeqytet, […]

On 11 Qershor, 2017 With 0 Komente

Kurti hedh votën në kuti: “Urime festa e demokracisë” (Video/foto)

Ka votuar i nominuari për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti. Kurti ka votuar në orën 10:00 në Fakultetin Ekonomik-Juridik në Prishtinë. “Sapo e përfundova […]

On 11 Qershor, 2017 With 0 Komente

Veseli harron letërnjoftimin në shtëpi, pret derisa t’i vije dhe më pas voton (Video/foto)

Rreth orës 10 e 30 minuta ka shfrytëzuar të drejtën e votimit edhe kreu  i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli. Veseli bashkë me bashkëshorten […]

On 11 Qershor, 2017 With 0 Komente

Shpërndahen fletëvotime jo valide

Organizatat Jo-Qeveritare, IKD, INPO dhe GLPS njoftojnë se në Komunën e Vushtrrisë, në oborrin e shkollës fillore “Mihaliq” është bërë shpërndarja e fletëvotimeve jo valide. […]

On 11 Qershor, 2017 With 0 Komente

Ja si një grua e gris fletëvotimin në Prishtinë (Video)

Në qendrën e votimit në Fakultetin Teknik në Prishtinë, një grua ka grisur fletëvotimin Ajo tha për Klan Kosova se mbrëmë është kthyer vonë nga […]

On 11 Qershor, 2017 With 0 Komente

Shefi i klanit “Pronto” hedh votën e tij

Kutive të votimit pak më parë i është drejtuar edhe Adem Grabovci. Ish-deputeti i PDK-së, Adem Grabovci, së bashku me bashkëshorten janë parë teksa hyjnë […]

On 11 Qershor, 2017 With 0 Komente

Ndodh edhe kjo! Një 6-vjeçar voton në Suharekë (Foto)

Në Komunën e Suharekës është shkelur procesi zgjedhor, në qendrën e votimit në Gjimnazin Jeta e Re një fëmijë ka votuar. Në bazë të fotove […]

On 11 Qershor, 2017 With 0 Komente

Voton edhe Hoti me familje

Avdullah Hoti, kandidat për kryeministër nga koalicioni LDK-AKR-Alternativa, me familjen e tij, ka shfrytëzuar të drejtën e tij kushtetuese për të votuar në zgjedhjet e […]

On 11 Qershor, 2017 With 0 Komente

Ymeri voton: Qytetarët kanë në duar sot fatin e qeverisjes (Foto)

Në shkollën fillore “Faik Konica”, ka votuar edhe kreu i Vetëvendosjes, Visar Ymeri. Ymeri ka ftuar qytetarët që të votojnë që në mënyrë  aktive, transmeton […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...