Published On: 16 Gusht, 2016

Zgjedhjet në Peshkopi, prova 99 e çarjes PS-LSI?

Nuk ka komente nga Koalicioni qeverisës. Rama vendosi kandidatin e vet në bashkinë e lënë bosh nga Shukriu dhe pa konsultime publike me Ilir Metën.

Ndoshta kanë folur në telefon, ndoshta jo. Fakt është që Peshkopia do të jetë prova konkrete nëse do të ketë ose jo, një bashkëpunim të sinqertë midis dy aleatëve.

PD ka vënë përballë Sheferidinin, deputet dibran, ish zëvendës ministër, që merr përsipër të kthejë mandatin e qytetit të Peshkopisë, në shtëpinë e vet politike.

Meta është ende me pushime. Rama në Dhërmi. Për 30 ditë dekreti i Presidentit i kontestuar fillimisht, do të thërrasë dibranët përpara kutisë së votimit të kryeqendrës së tyre.

Nëse LSI nuk është e ftuar nga kryeministri që të japë maksimumin, me disa shtylla të forta që ka në Dibër, mundësia për fitoren e PD është shumë më e madhe.

Votat e PDIU në Dibër, tanimë aleatja më e dashur e Ramës në qeverisje, janë ende të panjohura, në peshën që mund të kenë për fatet e këtyre zgjedhjeve.

Duket se kjo e Peshkopisë do të jetë episodi nr 99 e telenovelës PS-LSI, një Koalicion i Sëmurë. /360gradë

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...